Březník
Na Březníku najdete sezonní středisko zrekonstruované původní schwarzenberské hájovny, známé z Klostemannových povídek. Jeho nadmořská výška je 1126m.
Prameny Vltavy a Teplá Vltava
Nachází se nedaleko horské obce Kvida, od níž vede turistická stezka v délce 6 km k samotnému prameni. Pramen, který zde vytéká, je považován za nejzažší prameniště řeky Vltavy. Nese označení též Teplá Vltava.
Antýgl
Je typická šumavská usedlost, Královácký dvorec z 16. století ležící uprostřed louky v údolí řeky Vydry v Šumavském národním parku.
V současné době je známým autokempingem a křižovatkou turistických a cyklistických tras.
Horská řeka Vydra protéká v těsné blízkosti stavení a tábořiště, kde je možnost koupání v mělkém kamenito-písčitém korytě řeky.
Jezerní slať
Patří mezi vrchovištní rašeliniště na náhorní plošině šumavských plání. Výchozí bod začíná na malém parkovišti u silnice mezi obcemi Horská Kvilda – Kvilda.
Pohodlný chodník Vás zavede do centra slatě, kde se otevírá nádherný pohled na horské vrchoviště a také špičatý vrchol Antýglu (1253m).
Boubínský prales
Je státní přírodní rezervace a druhý nejstarší zachovaný prales v Čechách. Boubínské jezírko, nacházející se v nadmořské výšce 920 m je východním bodem na stezku kolem pralesa. Vrchol Boubína (1362 m.) můžeme nazvat symbolem Šumavy. Celá stezka má délku přibližně 4 km a je poměrně náročná. Doporučujeme méně náročnou variantu a to výlet k jezírku a zpět.
Černá hora
Jednu z nejhezčích vyhlídek na Šumavě najdete na Černé hoře jejíž nadmořská výška je 1315m. Ta byla otevřena v roce 2012 a nemůžete ji minout na cestě k Pramenům Vltavy, ať už vyrazíte z Kvildy, Modravy nebo Filipovy Huti.
Srní
Horská obec v centru Národního parku Šumava založená v roce 1726. Nese název díky tehdejšímu četnému výskytu srní zvěře. Obec je proslavená romány spisovatele Karla Klostermanna a také se dostala do podvědomí veřejnosti díky trilogii s Tomášem Holým.
V okolí Srní jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku. V zimě jsou zde upravované lyžařské stopy.
Gotický hrad Kašperk
Nejvýše položený královský hrad v Čechách. Jeho stavba započala v roce 1356 z pověření římského císaře a českého krále Karla IV, pomocí nějž měla být snazší ochrana území. Dostanete se k němu příjemnou procházkou po 1,5km dlouhé asfaltové cestě, vedoucí z parkoviště, vzdáleného přibližně 2,5km severovýchodně od Kašperských Hor. Poznejte krásy a tajemství tohoto jedinečného místa a jeho okolí.